Зеленський вимагає знайти причетних до скандалу із записом Гончарука

Президент вимагає від правоохоронців розслідувати справу із записом розмов прем’р-міністра та встановити причетних до скандальної розмови.

Президент Володимир Зеленський вимагає від правоохоронних органів встановити за два тижні причетних до запису розмов Олексія Гончарука із міністрами і представниками Нацбанку. 

Зазначається, що таке завдання Зеленський поставив під час зустрічі з керівниками силових відомств — СБУ, Офісу генпрокурора, МВС, НАБУ, ДБР і Управління державної охорони. Про це повідомляє прес-служба глави держави в п’ятницю, 17 січня.

«Вимагаю, щоб за два тижні, якнайшвидше ми з вами отримали інформацію — хто вів записи… Знайти, хто це зробив, і з цим розібратися», — наголосив Зеленський.

Він зазначив, що в рамках кримінального провадження має бути чітко встановлено коло осіб, які були присутні на переговорах, і з’ясовані обставини, за яких вони відбувалися.

«У засобах масової інформації було багато фейків про присутність тих чи інших посадових осіб. Фотографія, яка є в ЗМІ, — з’ясувати, дійсно всі ці люди були учасниками чи ні», — сказав глава держави.

Він додав, що, за словами прем’єр-міністра, було кілька переговорів, і зустріч, з якої був оприлюднений перший уривок, тривала п’ять годин.

Зеленський також вимагає протягом двох тижнів розробити необхідні заходи, щоб уникнути подібних інцидентів в майбутньому і технічно забезпечити захист інформації.

«Несанкціоноване прослуховування і фіксування розмов не повинно відбуватися в приміщеннях органів державної влади всіх рівнів, адже це питання національної безпеки», — резюмували в прес-службі.