Зеленський затвердив схему ротації членів НКРЕКП. Що варто знати

Президент України підписав указ про ротацію членів Нацкомісії з тарифів до 2025 року.

Президент України Володимир Зеленський затвердив схему ротації членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до 2025 року. Текст відповідного указу оприлюднено на сайті глави держави.

«Затвердити схему ротації членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які перебували на посаді станом на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг», — йдеться у документі.

Зокрема, до 1 липня 2020 року ротація застосовується до члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Олени Антонової, до 1 липня 2021 року — до Оксани Кривенко, до 1 липня 2023 року — до Олексія Магди, до 1 липня 2024 року — до Ольги Бабій та Дмитра Коваленка, до 1 липня 2025 року — до Руслана Кайдаша та Валерія Тарасюка.

Нагадаємо, у 2014 році п’ятий президент Петро Порошенко створив НКРЕКП своїм указом від 27 серпня №694. У червні 2019-го Конституційний суд ухвалив, що Порошенко вийшов за межі своїх конституційних повноважень, видавши такий указ. Також суд визнав неконституційним статус НКРЕКП. Відповідно до закону про НКРЕКП, прийнятому у вересні 2016 року, Нацкомісія є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає і звільняє президент.

19 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2490-1 про внесення змін до законодавства для забезпечення конституційних принципів у роботі НКРЕКП.