ЗМІ: Зеленський хоче розпустити ЦВК

Формальним прецедентом для цього може стати скандал на 198 виборчому окрузі.

У ЗМІ з’явилася інформація, що Володимир Зеленський намір розпустити ЦВК.

Прецедентом такого рішення, як повідомляє портал «ZN.UA», стане ситуація на 198 окрузі, де Верховний суд скасував результати виборів за позовом кандидата від «Слуги народу».

За даними джерела видання в Офісі президента, Центральна виборча комісія (ЦВК) буде розпущена Верховною Радою найближчим часом. Як повідомляється, ОПУ вже підготував подання глави держави з вимогою про розпуск ЦВК до Верховної Ради.

Як повідомляє портал, подання президента з вимогою про розпуск Центрвиборчкому вже передано в апарат Ради для реєстрації.

Формальним приводом для розпуску ЦВК, як повідомляється, є ситуація, що склалася на 198 виборчому окрузі Черкаської області: переміг самовисуванець Сергій Рудик, а кандидат від «Слуги народу» Наталія Дьяченко подала позов, в результаті чого Рудик не прийняв присягу народного депутата.

При цьому в виданні відзначили, що реальною причиною такого рішення, ймовірно, є невдоволення ОПУ тим, що контроль над ЦВК знаходиться в руках екс-президента Петра Порошенка.

Відзначимо, згідно зі статтею 31-1 Закону про Центральну виборчу комісію України, повноваження всього складу ЦВК можуть бути достроково припинені парламентом за вмотивованим поданням президента України. Рішення Рада, відповідно до закону, повинна прийняти не менше ніж двома третинами від її конституційного складу.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий