43,3 млн грн збитків Павлоградському хімзаводу: справу скеровано до суду

28 лютого 2023 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням генерального директора ДП «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» (далі – ДП «НВО «ПХЗ»), комерційного директора цього ДП та їх пособника – директора приватних компаній-посередників у зловживанні службовим становищем. Через їх дії ДП «НВО «ПХЗ» недоотримало прибуток у розмірі понад 43,3 млн грн. Дії обвинувачених кваліфіковані за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що гендиректор разом із комерційним директором ДП «НВО «ПХЗ» та очільником ще двох приватних підприємств організували схему ексклюзивної реалізації продукції, виробленої державним підприємством, через підконтрольні компанії-посередники. Ті, в свою чергу, збували її замовникам та покупцям за цінами на 30% вищими від ціни закупівлі в «НВО «ПХЗ». При цьому, постачання продукції (вибухових речовин) фізично здійснювали напряму від виробника — ДП «НВО «ПХЗ» — кінцевим споживачам (підприємствам гірничо-видобувної промисловості) без залучення ресурсів посередницьких (комерційних) структур. Якщо ж кінцеві споживачі зверталися напряму до ДП «НВО «ПХЗ» з пропозиціями укласти договори прямого постачання вибухових матеріалів, службові особи державного підприємства відмовляли їм та наполегливо рекомендували звернутися до компаній-посередниць, або зазначали відпускні ціни вищі за ціни посередників.

У серпні-вересні 2021 року особам повідомили про підозру, а у січні-лютому наступного – оновили її. 30 листопада 2022 року матеріали кримінального провадження відкрили стороні захисту для ознайомлення.

Це — другий епізод корупційної діяльності, викритої НАБУ та САП на зазначеному ДП. Перший охоплював 2015 рік, і у 2017 році справа за обвинуваченням комерційного директора ДП «НВО «ПХЗ» у завданні 7 млн грн збитків скерована до суду.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.