44 нових розслідувань та 22 повідомлення про підозру — результати роботи НАБУ та САП у жовтні 2021 року

У жовтні 2021 року детективи НАБУ розпочали розслідування у 44 кримінальних провадженнях та повідомили про підозру 22 особам. Прокурори САП скерували до суду 5 обвинувальних актів стосовно 9 осіб. 2 обвинувальні вироки стосовно 3 осіб набули чинності. Серед викритих минулого місяця:

  • троє осіб, причетних до заволодіння майном АТ «Укрзалізниця», що завдало державній компанії 11,8 млн грн збитків;
  • 16 осіб, серед яких і Одеський міський голова, причетних до заволодіння активами територіальної громади Одеси та легалізації незаконно отриманих доходів.

Впродовж жовтня НАБУ та САП завершили досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно:

  • ексміністра екології та природних ресурсів часів президента Януковича, підозрюваного в організації спроби підкупу керівництва антикорупційних органів задля закриття кримінального провадження стосовно нього;
  • колишнього в.о. директора державного підприємства та екскерівника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, причетних до розкрадання 17,11 га особливо цінної землі, що завдало 11,6 млн грн збитків державі;
  • ексначальника департаменту вибухотехнічної служби Нацполіції, викритого на одержанні 980 тис. грн неправомірної вигоди та подальшій її легалізації, а також ще однієї особи – приватного підприємця, який і надав неправомірну вигоду;
  • колишнього керівника та посадовців державного підприємства ДГЗІФ «Укрінмаш» (входить до складу ДК «Укроборонпром»), підозрюваних у розтраті понад 140 тис. євро (3,49 млн грн за курсом НБУ). 

До суду скеровано справи стосовно:

  • чотирьох посадовців ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ПрАТ «ХК «Енергомережа», які організували незаконну, в результаті якої заволоділи коштами державних підприємств та великих споживачів електроенергії;
  • начальника одного з теруправлінь Держгеокадастру та особи-посередника, які намагалися підкупити голову Держгеокадастру;
  • 10 осіб, причетних до корупційної схеми, через яку держпідприємство «Морський торговельний порт «Южний» зазнало понад 60 млн грн збитків.

Крім того, у справі НАБУ ВАКС ухвалив вирок, який вкотре підтверджує, що інститут угод в Україні дійсно працює. Суд затвердив угоду про визнання винуватості, призначивши покарання у 3,5 роки позбавлення волі екскерівнику філії АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Це перший в історії ВАКС вирок, де згідно з угодою про визнання вини, особа засуджена до реального позбавлення волі, а не отримала умовний термін.

У жовтні НАБУ та Генеральна інспекція сил безпеки Чеської Республіки  підписали Меморандум про співпрацю та обмін інформацією у сфері запобігання, виявлення та розслідування кримінальних корупційних правопорушень.

Минулого місяця Директор НАБУ взяв участь у засіданні ОБСЄ у Відні. Він став спікером сесії про управління, прозорість та підзвітність як основні умови економічного зростання, торгівлі, інвестицій та сталого розвитку, що сприяє стабільності, безпеці та повазі прав людини в зоні ОБСЄ.

Національне бюро продовжує превентивну діяльність і спільно з  Трансперенсі Інтернешнл Україна за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» представили освітній серіал про боротьбу з корупцією «Від заяви до вироку».

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.