Апеляційний суд не дозволив безпідставно стягнути з державного бюджету майже 8 млн грн коштів платників податків у справі ТОВ «Алтаюр» проти НАЗК

30 червня Північний апеляційний господарський суд задовільнив апеляційну скаргу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), скасувавши суперечливе рішення Господарського суду міста Києва, та ухвалив нове рішення, яким визнав безпідставними вимоги ТОВ «Алтаюр» про повернення обладнання та стягнення 7,7 млн грн державних коштів на користь компанії.

Це ключова справа ТОВ «Алтаюр» проти НАЗК. Загалом підприємство ініціювало проти НАЗК ще п’ять проваджень, які пов’язані із цим кейсом.

Що відбулося раніше?

У 2020 році після «перезавантаження» НАЗК нове керівництво виявило, що впродовж 2017–2019 років ТОВ «Алтаюр» надавало Агентству послуги з оренди обладнання для Реєстру декларацій за необґрунтованою ціною. Так, балансова вартість обладнання в різні роки складала від 2,3 до 3,2 млн грн. Тоді як за оренду впродовж трьох років НАЗК сплатило підприємству 11,5 млн грн.

У 2020 році ТОВ «Алтаюр» запропонувало НАЗК заплатити близько 5 млн грн. за ці ж послуги.  Після цього в НАЗК був проведений внутрішній аудит. Його матеріали були передані Національному антикорупційному бюро України (НАБУ). За клопотанням детективів НАБУ, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) наклав арешт на це обладнання, яке зберігалося в приміщенні ДП «Українські спеціальні системи».

Проте, ТОВ «Алтаюр» звернулося до Господарського суду міста Києва з вимогою до НАЗК повернути обладнання, яке ВАКС визнав доказом у кримінальній справі, та стягнути з державного бюджету 8 млн грн.

9 березня суд частково задовольнив позов ТОВ «Алтаюр». Він зобов’язав НАЗК повернути обладнання, на яке накладено арешт, та вирішив стягнути з Державного бюджету 7,7 млн грн.

Апеляційний суд підтримав принципову позицію НАЗК про безпідставність вимог ТОВ «Алтаюр», а тому кошти платників податків не будуть стягненні на користь підприємства.

Де зберігається інформація з Реєстру декларацій сьогодні?

Той факт, що колишнє керівництво НАЗК зберігало інформацію з Реєстру декларацій на орендованому обладнанні, яке ще й не знаходилося в приміщенні НАЗК, безумовно створювало небезпеку для особистих даних декларантів.

Саме тому у 2020 році НАЗК зробило все можливе, аби забезпечити максимальну безпеку особистих даних цих громадян.

Сьогодні вся інформація зберігається лише на якісному новому обладнанні, яке повністю належить НАЗК.