Газові переговори: чи домовиться Україна і РФ про транзит до 1 січня?

Непрості переговори про транзит газу завершилися: у Києві розкрили деталі.

Компанія «Оператор газотранспортної системи України» завершила п’ятиденні переговори з «Газпромом» , Однак про підписання остаточних документів мова ще не йде. Про це в Facebook повідомила прес-служба української компанії.

«Ми робимо все від нас залежне, щоб забезпечити безперервність транзиту газу українською ГТС з РФ до ЄС з 1 січня. Наразі завершено 5-денний переговорний марафон ОГТСУ і «Газпрому», про підписання остаточних документів ще не йдеться», – йдеться в повідомленні. 

Тим часом у Кремлі поки не роблять прогнозів з приводу можливості укладення газового контракту Росії і України.

На сьогодні нічого сказати про узгодження газового контракту між Україною і Росією. Про це в понеділок, 30 грудня, повідомив представник Кремля Дмитро Пєсков, інформує Корруспондент.net.

«Поки що нічого сказати, тривають переговори, ведеться робота», — сказав він.

За оцінкою Пєскова, робота ведеться «непроста».

«Поки що не будемо забігати наперед і робити якісь прогнози», — зазначив представник Кремля.

Нагадаємо, переговори Росії і України про транзит газу почалися в австрійській столиці Відні в четвер, 26 грудня, продовжилися в п’ятницю і йшли всі вихідні. Глава правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв повідомив, що в переговорах є певний прогрес, але узгоджених текстів угод станом поки немає – «боротьба йде за кожну кому».

Як відомо, термін дії нинішнього контракту на транзит газу закінчується 31 грудня. Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв відзначав, що транзит газу без контракту неможливий. Тому сторони повинні підписати всі документи до 1 січня, щоб уникнути припинення транзиту російського газу через Україну.

При цьому раніше «Нафтогаз України» і «Газпром» підписали протокол про намір укласти п’ятирічний контракт на транзит газу. Суть компромісу полягає в тому, що «Газпром» заплатить 2,9 млрд доларів – компенсацію за рішенням Стокгольмського арбітражу – живими грошима, а не газом. А Україна, в свою чергу, відмовиться від подальших позовів до «Газпрому» на суму близько 12 млрд доларів . При цьому Україна не відмовилася від позову проти Росії в питанні втраченого через анексії Криму майна «Нафтогазу».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий