Голова НАЗК склав протокол щодо конфлікту інтересів у судді, який скористався службовим становищем та пов’язаними із ним можливостями

 Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав протокол через порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів стосовно судді Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області. Суддя намагався пересвідчитись, що немає жодних перешкод для отримання хабара,  використовуючи свої службові повноваження та пов’язані з ними можливості.

 Так, суддя запропонував фігуранту адміністративного провадження закрити справу за хабар. Ця інформація надійшла до Національного антикорупційного бюро (НАБУ). За фактом пропозиції одержання хабара детективи НАБУ розпочали досудове розслідування.

 У той же час суддя вирішив перевірити будь-яку інформацію стосовно себе у Реєстрі судових рішень. Маючи спеціальний доступ до не публічної частини Реєстру, він знайшов ухвали Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо надання дозволу НАБУ на проведення обшуку його квартири та службового кабінету.  Розгляд   клопотань   Генерального   прокурора   про   обшук здійснювався під час закритого судового засідання, тому цю інформацію можна було отримати лише скориставшись своїми службовими повноваженнями та пов’язаними з ними можливостями. 

 Маючи цю інформацію, суддя зрозумів, що НАБУ розпочало розслідування. Отже, він міг спланувати свої подальші рішення стосовно хабара та приховати чи знищити докази, потрібні для встановлення обставин кримінального правопорушення. 

 “Завдяки тому, що з січня 2020 року в Україні повноцінно запрацювала антикорупційна система, такі випадки все частіше закінчуються реальним покаранням для посадовців. Впевнені, що цей випадок стане ще одним сигналом для недоброчесних посадовців: використання службових повноважень та пов’язаними з ним можливостями задля своєї мети неодмінно потягне за собою відповідні наслідки”, –  зазначив Олександр Новіков.  

 Нагадаємо, що з 31 грудня 2020 року діють зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якими скласти протокол щодо таких адміністративних правопорушень, якщо їх вчинив суддя, можуть лише особисто Голова НАЗК або його заступники.