Как относиться к «сенсационным» сообщениям в социальных сетях

Соцсети могут использоваться как эффективный инструмент дезинформации

Есть такие истории, которые демонстрируют, как не нужно публиковать новости, как не нужно воспринимать и распространять информацию, как вообще следует относиться к сообщениям в социальных сетях. Далее читайте на украинском.

Інформаційний шум

Приміром, уже кілька днів дивлюся на смішні розповіді, як у нас будуть запроваджувати «картки на харчування».

Звісно, усі вони при цьому використовують аналогії з відповідною картковою системою часів пізнього СРСР та купонів перших років Незалежності.

Розібравшись, про що йде мова, я з’ясував, що мова, як завжди, про некоректне використання слів радника президента Олега Устенка, який казав про необхідність вивчення досвіду допомоги соціально-незахищеним категоріям у розвинених країнах. Зокрема, згадав і про систему продуктових талонів у США.

Зрозуміло, що американські «талони» не мають жодного відношення до «талонів» радянських. Це зовсім інше явище, яке успішно використовується у США не одне десятиліття.

Досвід США

Якби хтось дав собі раду прочитати хоч щось з цієї теми (хоча б українську Вікіпедію, де є цілком інформативна стаття), то вони б дізналися, що справді є і такий варіант соціальної допомоги. Зрозуміло, що запроваджують їх у США зовсім не від нестачі продуктів харчування, а, швидше, через зворотні причини.

За допомогою такої програми у США вирішують дві задачі:

1) цільова допомога незахищеним громадянам, яка буде витрачена саме на їжу;

2) підтримка власних виробників продуктів харчування (це, до речі, програма Міністерства сільського господарства).

Тим більше зараз, коли весь світ надає ту або іншу допомогу власним громадянам в умовах пандемії і загального зростання рівня соціальних проблем.

Невже «продуктові картки» повертаються – дивіться відео