КСУ відмовився розглядати звернення щодо неетичної поведінки судді Ігоря Сліденка та ще з жовтня 2020 року не розглядає його заяву про звільнення

Конституційний Суд України (КСУ) не включив до порядку денного питання щодо неетичної поведінки судді КСУ Ігоря Сліденка, незважаючи на численні порушення етичних принципів цим суддею, а також його заяву за жовтень 2020 року про звільнення.

Відтермінування розгляду цього питання судом підриває авторитет правосуддя та може підкріплювати суспільну думку про те, що судді не несуть відповідальності навіть за дисциплінарні проступки. 

Що було раніше? 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) звернулося до КСУ з проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Ігоря Сліденка та звільнити його (https://bit.ly/2XccgEW), проте судді не проголосували за включення цього питання для розгляду на спеціальному пленарному засіданні.

Нагадаємо, що суддя Ігор Сліденко неодноразово порушував етичні принципи.

Зокрема, одразу після ухвалення рішення від 27 жовтня 2020 року про скасування відповідальності за брехню посадовців в деклараціях, суддя надіслав працівнику НАЗК, який раніше вручав йому протокол, лист з погрозами. Для цього він використав свою офіційну електронну адресу (https://bit.ly/3tB8npe). Лист було надіслано французькою мовою. Його переклад українською наступний:

«А тепер, сказав Атос, загортаючись у плащ і надягаючи капелюха, тепер, коли я вирвав у тебе зуби, гадюко, кусайся, якщо зможеш! Олександр Дюма. Три мушкетери.

P.S. Тож мерсі, панове, і передайте мій привіт пану Н.»

Попри те, що такі дії судді КСУ Ігоря Сліденка свідчать про неналежне ставлення судді до службових обов’язків та містять ознаки дисциплінарного проступку передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про Конституційний Суд України», сам суддя досі не притягнутий до дисциплінарної відповідальності.

КСУ_ITScan_20210913182423