Мост в оккупированном Луганске ремонтирует завод с Киевщины

Завод регионала работает на оккупантов в Луганске

В оккупированном Луганске прекращено автомобильное движение по путепроводу по улице Советская. По информации с места событий, связано это с текущим ремонтом асфальтового покрытия путепровода. Подробности читайте на украинском языке.

Окупаційна адміністрація Луганська закликала мешканців міста обмежити пішохідний і велосипедний рух по старій частині шляхопроводу в зв’язку з демонтажними роботами в рамках другої черги його відновлення.

Варто зауважити, що 3 лютого 2016 року рух транспорту через шляхопровід було перекрито. Тоді обвалився 15-метровий прольот його тротуарної частини. Будівельні роботи на аварійному шляхопроводі почалися 1 березня і тривали до грудня місяця.

Зауважу, що у червні 2016 року на засіданні так званої «ради міністрів ЛНР» самопроголошений голова окупаційної адміністрації Луганська Маноліс Пілавов поінформував присутніх, що опори для нового шляхопроводу будуть поставлятися в окупований Луганськ з Білої Церкви (Київська область), з місцевого заводу залізобетонних конструкцій (ЗБК), через Ростов-на-Дону (РФ). За словами Пілавова, основна проблема полягала саме в доставці матеріалів для будівництва.

Справа втім, що Донецький завод мостових конструкцій та Білоцерківський завод ЗБК разом з ЗАТ «Бетон Нова» входить в ТОВ «Виробниче об’єднання «Італіш», яке пов’язують з бізнес-інтересами екснардепа попередніх скликань від «Партії регіонів» Ігоря Шкірі .

Станом на 2016 рік, ПО «Італіш» було прописано на окупованій території — в Донецьку.

Примітно, що у прикордонній з Луганською Ростовській області (РФ) знаходяться 15 заводів, які спеціалізуються на виготовленні залізобетонних конструкцій. Менше з тим, незважаючи на проблеми з логістикою, приймається рішення щодо постачання в окупований Луганськ опор для шляхопроводу саме з Білої Церкви, через Ростов-на-Дону (РФ).

Відкриття шляхопроводу після капітального ремонту відбулося 26 грудня 2016 року.

За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа» на будівництво нового шляхопроводу в Луганську «урядом» самопроголошеної «ЛНР» виділено транш у розмірі 110 млн рублів.

Цікаво було би почути реакцію спеціальних служб України на факти можливої співпраці керівництва Білоцерківського заводу залізобетонних конструкцій з окупаційною адміністрацією Луганська.

Нагадаю, що згідно з постановою № 1035 Кабміну України «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію» від 16 грудня 2015 року забороняється постачати подібного роду продукцію на окуповані території.