НАЗК нагадує, що подати декларацію необхідно до 31 березня. Відповідні листи надіслані керівникам держустанов

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадує, що кампанія декларування-2021 триває до 31 березня включно.

Радимо суб’єктам декларування не зволікати з поданням щорічних декларацій за 2020 рік. А у разі, якщо ви звільнилися з посади у минулому році – нагадуємо про обов’язок подати декларацію після звільнення, яка охоплюватиме весь 2020 рік.

Упродовж минулого року до НАЗК надійшло більше 16 тис. повідомлень про факти неподання та несвоєчасного подання декларацій. Понад 60 відсотків цих повідомлень надійшло від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, а також місцевих державних адміністрацій.

Найчастіше такі порушення трапляються у Національній поліції, Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), установах виконання покарань державної кримінально-виконавчої служби, державних підприємствах.

НАЗК розуміє, що часто несвоєчасне подання декларації є ненавмисним. Саме тому Агентство робить послідовні кроки щодо запобігання таким ситуаціям.

Так, НАЗК направило листи Прем’єр-міністру України, Генеральному прокурору, Міністру оборони, Міністру юстиції, керівникам Державної податкової служби, Державної судової адміністрації, ДСНС, Національної поліції, а також головам обласних державних адміністрацій з проханням організувати роботу для своєчасного подання декларацій.

Звертаємо увагу, що за несвоєчасне подання декларації передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а за неподання декларації – кримінальна відповідальність за ст. 366-3 Кримінального кодексу України.

Встановлення таких фактів також має наслідком внесення суб’єкта декларування, за рішенням суду, до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів).