НАЗК опублікувало нові роз’яснення для політичних партій

Як проходить зовнішній аудит фінансової звітності політичних партій, строки подання звітів, розпорядження коштами державного фінансування та повернення невикористаних коштів до державного бюджету – відповіді на ці питання Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) надало в нових роз’ясненнях.

Наводимо головні тези роз’яснень:

  • Політична партія, яка отримувала державне фінансування, зобов’язана пройти зовнішній незалежний аудит фінансової звітності у рік, наступний за роком отримання державного фінансування. Результати аудиту необхідно додати до звіту партії за IV квартал звітного року.

Предметом проведення такого зовнішнього аудиту є перевірка фінансової звітності політичної партії, у тому числі її місцевих організацій (зі статусом юридичної особи).

Детально з роз’ясненням щодо проходження зовнішнього незалежного аудиту фінансової звітності політичної партії можна ознайомитися за посиланням.

2 . У зв’язку із заходами для запобігання поширенню COVID-19 звіти за всі квартали 2020 року необхідно подати до 9 червня 2021 року включно. Детальніше про строки подання звітів за посиланням.

3. Політична партія, яка отримала кошти з державного бюджету на фінансування статутної діяльності, не є одержувачем бюджетних коштів у розумінні бюджетного законодавства. Більше читайте за посиланням.

4. Про деякі питання повернення політичною партією коштів державного фінансування її статутної діяльності до державного бюджету читайте за посиланням.

Нагадаємо, що ознайомитися з усіма роз’ясненнями можливо у Базі знань НАЗК.