НАЗК вбачає корупційні ризики у виведенні закупівель юридичних послуг для НБУ з-під дії Закону України “Про публічні закупівлі”

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проекту закону, який дозволяє Національному банку України (НБУ) купувати юридичні послуги для представництва в іноземних судах в обхід Закону України «Про публічні закупівлі» та системи Prozorro. 

Це обмежить прозорість процедур та не дозволить громадськості моніторити витрачання бюджетних коштів.

Зараз НБУ купує юридичні послуги для представництва за кордоном на відкритих торгах. Автори ж законопроекту скаржаться, що процедура є тривалою та надто обтяжливою.

Що рекомендує НАЗК?

Внести зміни до Закону та дозволити використовувати переговорну  процедуру для закупівлі юридичних послуг для представництва інтересів НБУ в судах закордоном. Таку процедуру успішно застосовують Міністерство юстиції та Міністерство закордонних справ при закупівлі юридичних послуг  для міжнародних судів та арбітражів.

Що буде, якщо результати антикорупційної експертизи не будуть враховані?

НБУ не буде зобов’язаний публікувати жодної інформації про такі закупівлі в Prozorro. Громадськість не зможе відмоніторити, які юридичні компанії залучає НБУ та скільки коштів він на це витрачає.

Ознайомитися з результатами антикорупційної експертизи можна за посиланням: https://bit.ly/3inQoy7.