Победит ли диктатора холодильник: что происходит в Турции

Эрдоган бросил вызов благополучию своих граждан / Getty Images

Если кто-то еще не знает, то в Турции происходит сейчас то, что и должно было состояться – очередной диктатор проигрывает войну холодильнику. Не факт, что проигрывает, но это все же вероятный сценарий. Далее читайте на украинском.

Отже, ручне управління економікою плюс періодичне втручання політичних рішень в економіку, призвели до того, що турецька ліра за кілька днів обвалилися більше ніж на 35%. З початку року місцева валюта подешевшала більш ніж в двічі.

На цьому фоні Ердоган робить гучні заяви про те, що він знає як приборкати інфляцію і девальвацію, і що це ціна боротьби за «економічну незалежність». Але його слова контрастують з реальністю все більше. Відповідно, падає довіра. А він роздає накази, які мають виконуватися, хоч і явно не зовсім розуміє, як працює економіка.

Не до жартів

Більшість економістів вважає, що інфляція за підсумками року в Туреччині може перевищити 30%. Але наслідки девальвації грудня почнуть відчуватися вже на початку 2022 року. Адже Туреччина має негативний торговельний баланс.

В умовах, коли курс падає, а ціни ростуть, всі стараються притримувати товари, не довіряючи вартості грошей. А це, відповідно, створює дефіцит всього.

Дефіцит утворився навіть в певних категоріях продуктів харчування – можете собі це уявити в Туреччині» />Також очевидно, що без війни Ердоган владу не віддасть.

Вибори там в 2023 році. Відповідно, там можливі заворушення і проблеми, адже там теж суспільство розділене майже навпіл – урбаністична частина переважно ненавидить Ердогана, а сільська – дуже любить.

У будь-якому разі, живемо ми в важкі часи. Серед сусідів у нас чотири неадекватні і небезпечні диктатори: в Білорусі, Туреччині, Угорщині і, звичайно, на Московії. І мінімум два з них мають імперські амбіції.

Хто такий Ердоган: дивіться відео