«Робота Вищого антикорупційного суду має показати, що в Україні всі рівні перед законом і судом, як цього вимагає Конституція», — Голова НАЗК Новіков

Корупція складає загрозу для безпеки будь-якого суспільства. Цю тезу доводить як Конвенції ООН проти корупції, так і нещодавні події в Афганістані, де широко впроваджена в суспільне життя корупція призвела до фактичного руйнування країни за лічені дні.

Про це розповів Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час круглого столу «Актуальні виклики в діяльності Вищого антикорупційного суду».

«Сьогодні питання існування Вищого антикорупційного суду, ефективної роботи антикорупційних органів — це питання виживання України як держави. Ми маємо відповідати суспільному запиту на справедливість», — зазначив Голова НАЗК.

Він додав, що завдяки роботі Вищого антикорупційного суду сьогодні в держави є реальний шанс нарешті відповідати цьому запиту та встановити загальні доброчесні практики.

«На жаль, ми можемо бачити із соціологічних досліджень, що сьогодні суспільство сприймає ситуацію в Україні, як побудову не системи відповідальності за корупцію, а поки що як систему безвідповідальності за корупцію. Вищий антикорупційний суд є «острівцем надії», який може змінити ситуацію. Показати, що в Україні всі рівні перед законом і судом, як цього вимагає зокрема Конституція України», — додав Голова НАЗК.

Відеозапис заходу можливо переглянути за посиланням: https://youtu.be/waHhbyx56Do