Российские образовательные госкомпании перешли в наступление на украинском рынке

Российский агрессор открывает новый фронт против Украины / mail.ru

Пока российские войска концентрируются на границах Украины, готовясь к возможному массированному наступлению, российские государственные образовательные компании уже перешли в наступление на украинском рынке. Далее читайте на украинском.

Чи можна уявити собі відкриття в Україні 2021 року приватної школи, що фінансується Газпромом, чи приватного університету, створеного підсанкційним «Мейл.ру»» />Прямій військовій російській агресії завжди передує гібридна війна: спроба встановити контроль над інфосферою, економікою та культурою противника.

Освітня експансія в цьому контексті допомагає досягненню всіх цих трьох цілей. Врешті-решт, хто контролює освіту, той контролює майбутнє людей, що цю освіту отримують. Відтак, питання відсічі російській освітній агресії є не просто питанням конкретної індустрії, а питанням національної безпеки.

Чому російські освітні компанії розпочали експансію в Україну саме зараз

Одна з ключових причин – зміни українського податкового законодавства прописані таким чином, що надають суттєві переваги іноземним освітнім онлайн-компаніям та дискримінують українські.

Російські провайдери онлайн-курсів, продаючи свої послуги в Україні, не мають сплачувати ПДВ, що створює для них пільгові умови для активного захоплення ринку.

Найбільші українські освітні компанії за підтримки бізнес та ІТ-асоціацій ще в червні звернулись до можновладців, запропонувавши на вибір механізми вирішення проблеми. На жаль, з того моменту пройшло майже пів року, але ніяких змін не відбулося.

Що можна зробити, щоб не допустити російського домінування на українському освітньому ринку? Влада має розглянути можливість блокування доступу до сайтів російських освітніх сервісів, що належать державним компаніям, які знаходяться під санкціями.

А законодавці внести правки в податкове законодавство, щоб вирівняти умови для українських та закордонних освітніх онлайн-компаній. Зупинити російський освітній наступ в наших силах – якщо почати діяти зараз.

Чому Путін не залишить Україну в спокої: дивіться відео