Справу розтрати зерна на 3,2 млн грн скеровано до суду

20 грудня 2022 року НАБУ та САП скерували до суду справу за обвинуваченням в.о. директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України в організації розтрати зерна на понад 3,2 млн грн. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України. Оскільки місцеперебування посадовця не встановлене, його судитимуть заочно.

Слідство встановило, що у листопаді 2020 року обвинувачений організував незаконне і безоплатне відвантаження насіння соняшника, що перебувало на зберіганні в філії Держрезерву, іншим приватним структурам. І у такий спосіб здійснив розтрату понад 189 тон насіння вартістю понад 3,2 млн грн. Збіжжя вивезли за межі філії, однак, детективи Національного бюро вжили невідкладних заходів аби запобігти його подальшому незаконному обігу, а згодом й повернули власнику.

Невдовзі трьом учасникам злочину – очільнику філії, керівнику виробничо-технічної лабораторії філії й керівнику елеватору – повідомили про підозру, а в лютому 2022 року справу за їхнім обвинуваченням скерували до суду.

Що ж до в.о. директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», то йому про підозру повідомили в листопаді 2021 року в порядку ст. 135 КПК України, оскільки його місцезнаходження було невідоме. За рік – розслідування завершили.

В роботі детективів НАБУ є ще низка епізодів зловживань на підприємствах, які входять до складу Держрезреву.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.