Спроба крадіжки зерна з Держрезерву на 12 млн грн: справу скеровано до суду

3 жовтня 2022 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням трьох осіб у реалізації корупційної схеми із заволодіння 1,56 тис. тонн зерна на більш ніж 11,5 млн грн. Серед обвинувачених:

  • в.о. генерального директора ДП «Хлібна база №76» (перебуває в управлінні Держрезерву);
  • директор ТОВ — близький родич в.о. генерального директора ДП;
  • фізична особа — організатор схеми.

Дії всіх осіб кваліфіковано як замах на вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

НАБУ і САП встановили, що восени 2020 року обвинувачені почали реалізацію схеми із заволодіння зерном Державного резерву, що перебувало на відповідальному зберіганні в ДП «Хлібна база №76».

Спочатку учасники схеми створили видимість передачі приватним ТОВ близько 1500 тонн зерна на відповідальне зберігання до ДП. Насправді ж, як встановило слідство, ніякого збіжжя ТОВ на склади ДП не завозило.

Згодом, на виконання відповідного договору, учасники схеми планували почати відвантажувати зерно з Держрезерву під виглядом повернення майна ТОВ. Щоб частково приховати реальну нестачу державного зерна в результаті таких дій, близько 700 тонн підозрювані планували списати як відходи внаслідок проведення нібито оздоровчих заходів зі збіжжям.

У травні 2021 року учасники схеми почали вивезення з ДП «Хлібна база №76» зерна Держрезерву. Однак детективи Національного бюро стали на заваді їхнім планам, чим запобігли розкраданню державного майна на понад 11,5 млн грн.

Зазначимо, що впродовж реалізації корупційної схеми в ДП «Хлібна база №76» двічі змінювалося керівництво й обидва рази, як встановило слідство, на відповідні посади призначали людей за сприяння організатора схеми, які надалі забезпечували її виконання.

У липні 2022 року детективи НАБУ завершили слідство.

Наведена схема — одна з найпоширеніших, за якою розкрадають майно Держрезерву. В роботі детективів НАБУ є низка як уже завершених розслідувань, які слухаються в суді, так і таких, що перебувають на стадії досудового розслідування.

Публікації за темою: https://cutt.ly/TLWjkxu

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото unian.net