Спроба підкупу аудитора посадовцем Міноборони: скеровано до суду

30 червня 2022 року НАБУ і САП скерували до Вищого антикорупційного суду справу за обвинуваченням керівника структурного підрозділу Міністерства оборони України (далі — МОУ) у пропозиції передачі 24 млн грн неправомірної вигоди задля впливу на результати аудиту МОУ. Дії посадовця кваліфіковані за ч. 3 ст. 369 КК України.

За даними слідства, навесні 2021 року заступник начальника управління військових представництв МОУ — начальник відділу контролю робіт військовими представництвами МОУ*, пообіцяв передати 16,8 млн грн директору департаменту внутрішнього аудиту МОУ від комерційної компанії, яка виконує в межах державного оборонного замовлення роботи з реконструкції підземної частини будівлі одного з центральних управлінь під Єдиний центр безпеки для Міноборони. Кошти призначались за позитивний аудиторський висновок щодо відповідності, повноти та якості поставленого комерційною компанією обладнання умовам державного контракту. Свої «послуги» посадовець управління військових представництв оцінив у 7 млн грн – саме стільки він мав отримати за своє «посередництво» між комерційною компанією і директором департаменту внутрішнього аудиту. Загалом йдеться про близько 24 млн грн.

Позитивний висновок аудиту дозволив би приватній компанії отримати повну суму оплати за укладеним контрактом, загальна вартість якого становить понад 400 млн гривень, та претендувати на наступні договори з облаштування інших частин системи.

У грудні 2021 року НАБУ і САП повідомили посадовцю про підозру. У червні 2022 року слідство було завершено.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

*посада вказана на момент вчинення злочину

Фото lb.ua