Виявлено розкрадання 2.87 млн грн при будівництві бліндажів у районі АТО/ООС

Безпеку наших воїнів на фронті від враження ворожих снарядів (мін) забезпечують надійні фортифікаційні споруди. Як правило – це бліндажі  ( походить від  фр. blinder — покривати заслонами). На їхнє облаштування з бюджету держави спеціально виділяються кошти, однак знаходяться ділки, яким життя та безпека наших воїнів байдужа.

Так, слідчими НАБУ за процесуального керівництва спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершено досудове слідство щодо службових осіб Донецької ОДА, які, зловживаючи своїм службовим становищем, не виконали взяті на себе зобов’язання щодо належного будівництва у районі ООС фортифікаційних споруд. Унаслідок таких дій державним інтересам заподіяно майнову шкоду на суму 2.87 млн грн.

За даними досудового слідства  встановило, що у 2015 році, після погодження проєктної документації, яка не відповідала тактико-технічним вимогам, одна з приватних компаній у районі проведення АТО/ООС в Донецькій області побудувала фортифікаційні споруди неналежної якості.

Надалі департамент капітального будівництва Донецької ОДА безпідставно прийняв виконані приватною компанією роботи зі зведення бліндажів.

Службовим особам, які причетні до вчинення вказаного протиправного діяння,  оголошено підозру за  ч.2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

За результатами проведення досудового слідства складено обвинувальний акт, який спрямовано до суду.

Відповідно до ст. 62 Конституції України «особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».