«Украина обыграла Россию»: Давидюк уверен, что Москва захочет вернуться в зерновые соглашения

З часом Росія може й сама просити, щоб її повернули в зернові угоди / колаж 24 каналу

Россия заявила, что выходит из зерновых соглашений, в соответствии с которыми из Украины экспортировали зерно для других государств. Таким образом, Кремль надеялся «потопить» Украину, но кое-что не удалось.

За підтримки Туреччини та ООН Україна навіть після «виходу» Росії вирішила продовжувати експорт. Такі кроки в ефірі 24 каналу прокоментував політолог Микола Давидюк.

Україна повністю переграла Росію на її полі

При цьому, відзначає співрозмовник, до цієї співпраці ще навіть не запрошували НАТО. Мовляв, ООН може запропонувати Альянсу участь в експорті зерна. Тоді дуже цікавими будуть рефлексії Росії.

Росія не є одноосібним власником Чорного моря, тому ми можемо запрошувати всіх, кого хочемо. Україна переграла Росію. Давайте говорити чесно: «бавовна» в Севастополі та вихід Росії з зернової угоди при збереженні цієї угоди – це тактична перемога України,
– заявив Микола Давидюк.

За його словами, це геополітична, військова та дипломатична перемога одночасно. Україна в такий спосіб продемонструвала, що вміє обігрувати криваву імперію навіть на її полі бою.

«Зернова криза – це чисто вигадка Росії. Це зробила Росія. Ми показали світу, як можемо виходити з цього й зробили це. Так, буде важко. Та пройде кілька тижнів, можливо, місяць, і вони самі будуть проситися в зернову угоду», – переконаний політолог.

Відтак, переконаний він, росіяни просто блефують та намагаються нагніти ситуацію. Вони як проти африканців використовують голод, щоб вони бігли в Європу та створювали міграційну кризу, так і проти українців пробують використати відсутність світла.

Як Україна тактично переграла Росію: дивіться відео

З Росією ніхто не рахується

Після рішення ООН, Туреччини та України пропустити 14 суден з зерном, переконаний наш співрозмовник, Росія вже нікому не потрібна. Вона може лише спробувати обстріляти турецьке судно.

Тоді вже в гру вступають або турецькі військові сили, або натівська оборона. Путін це розуміє. Туреччина інколи підігрує Росії, а інколи бувають випадки, що підігрує цивілізованому світу й діє як дуже відповідальний натівський партнер,
– зазначає Микола Давидюк.

Це демонстрація того, що Туреччина чудово вміє грати в геополітичні ігри, бути об’єктивною та потрібною світу. Саме цього й добивається Реджеп Ердоган.

«Чи буде він далі наживатися на Путіні? Так, буде. Він буде й надалі «доїти» його й за газ, і за нафту, і за карточки «Мір», і продавати супердорогу нерухомість у Туреччині. Зараз на росіянах турки так і наживаються», – підкреслює політолог.

Відтак турки з одного боку продають росіянам нерухомість утричі дорожче, а з іншого – допомагають Україні врятувати Північну Африку від голоду. Це на користь і нам, адже українці мають багато зерна, на яке є величезний попит у світі.

Якою буде реакція Росії

Політолог також переконаний, що Росія намагатиметься зірвати експорт зерна, який уже відбуватиметься без її угоди. Зокрема, пропонуватиме Туреччині нові схеми й угоди.

Втім, Туреччина буде розділяти це в різні кейси, як це свого часу робила Росія – «тут ми говоримо про газ, а тут – про тероризм». Так само й Туреччина буде казати: «тут ви нас збагачуєте, а тут ми працюємо з Україною»,
– певен Микола Давидюк.

Щодо військового шляху – росіяни намагатимуться мінувати морські шляхи суден. Та якщо США й НАТО дадуть Україні спорядження для розміновування, це не стане великою загрозою.

«Ніколи ж не знаєш – копаєш яму для когось, а сам у неї можеш потрапити. Так само й з росіянами – розставляють міни, щоб знищити кораблі, які везуть зерно для Африки, а потім самі в них можуть потрапити», – заявив політолог.

Як наслідок їх може очікувати дуже багато «бавовни» на чорноморському флоті, з якого вже й так майже нічого не залишилося.

Росія зірвала зернові угоди

  • У бухті окупованого Росією Севастополя зранку 29 жовтня відбулося декілька вибухів. Внаслідок цього, імовірно, пошкоджень зазнав новий флагман чорноморського флоту Росії «Адмірал Макаров».
  • Після цього Росія оголосила про вихід з зернових угод. Здавалося б, між цими двома подіями нічого спільного, але росіяни знайшли «логіку», щоправда абсурдну – заявили, що їхні кораблі «атакували з зерновоза».
  • На рішення Кремля відреагував Президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що насправді Росія давно готувалася до зриву угод, але шукала приводу.
  • Вже наступного ж дня ООН, Туреччина та Україна узгодили прохід 14 суден з українським зерном на 31 жовтня. Росії про це просто «повідомили».