З початку року посадовці подали до НАЗК 121 повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента

До початку кампанії декларування-2021 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) суттєво модернізувало Реєстр декларацій. 

Серед головних оновлень – можливість подати повідомлення про відкриття валютного рахунку онлайн. Раніше таке повідомлення можна було надіслати лише у паперовій формі. 

З 1 січня 2021 року до НАЗК надійшло вже 121 повідомлення про  відкриття валютного рахунку. З них 94 були подані в електронному вигляді до Реєстру декларацій. У паперовому вигляді на адресу НАЗК надіслали ще 27 повідомлень.  

Коли потрібно подати повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента?  

Якщо ви або член вашої сім’ї відкрили валютний рахунок в установі банку-нерезидента, то потрібно повідомити про це НАЗК у десятиденний строк з дня, коли відкрито зазначений валютний рахунок, або з дня, коли суб’єкту декларування стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття зазначеного валютного рахунку членом його сім’ї.

Як можна подати повідомлення? 

Повідомлення можна надсилати в електронному вигляді через Реєстр декларацій (наказ від 17.12.2020 № 574/20). Така можливість уже передбачена в особистому кабінеті в Реєстрі декларацій. Для подання повідомлення потрібно натиснути кнопку «Нове повідомлення про відкриття валютного рахунку».

За необхідності суб’єкти декларування також можуть подати повідомлення про відкриття рахунку в установі банку-нерезидента ними або членами їхньої сім’ї й у паперовому вигляді. 

Докладніше про те як подати повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента можна прочитати за посиланням: https://bit.ly/3b3Li6J.