За що заарештують Дубневича та чи почнуться нарешті посадки?

Верховна Рада дозволила притягти до відповідальності нардепа Ярослава Дубневича. Його підозрюють в організації корупційної схеми в «Укрзалізниці».

Генпрокурор Руслан Рябошапка звернувся до парламенту з проханням зняти недоторканість з депутата Ярослава Дубневича. Голова ГПУ запевняє, що у слідства достатньо доказів проти нардепа. Дубневич, у свою чергу, називає подання проти нього політичним популізмом.

У чому звинувачують депутата?

Ярослава Дубневича підозрюють у привласненні та розтраті майна. НАБУ розслідувало корупційні схеми за участю «Укрзалізниці» та компаній, пов’язаних з братами Дубневичами. За попередніми даними, Дубневич причетний до розкрадання 92 мільйонів гривень. Сам Дубневич зазначає, що не збирається тікати, а буде захищати себе у суді. Справу проти себе депутат вважає політично мотивованою.

Що кажуть експерти?

Політичний експерт Руслан Бортник вважає, що Дубневича обрали через те, що президент вимагає швидких результатів від Генпрокуратури. В ГПУ ж ще не встигли напрацювати нових справ, а над справою Дубневича у відомстві працюють давно. З тієї ж причини Генпрокуратура порушила старі справи проти Пашинського, Лукаш та Єфремова. Бортник вважає, що навряд чи ці справи будуть успішно доведені до кінця, адже у відомстві сильно поспішають. Експерт пояснює, що буде складно саме в судах через гарну підготовку захисту та тривалість судових процесів.

Політолог Андрій Золотарьов вважає, що влада не зможе посадити Дубневича. На його переконання, за грати потрапляють лише менеджери-корупціонери. Політиків же не садять. Золотарьов сумнівається, що у слідства будуть залізні докази проти нардепа, які дозволять його посадити. Експерт пояснює, що в Україні весь цей процес з покаранням для топ-корупціонерів нагадує рибалку. Їх ловлять, показують і відпускають.

Голосували не всі

Екс-нардеп Борислав Береза звернув увагу на те, що «Слуга народу» голосує вже не так злагоджено як раніше. За його словами, хоча арешт депутата й був передбачуваним, згоду на арешт вдалося отримати лише завдяки голосам фракції «Голос».

І дійсно, затримання та арешт Дубневича підтримали далеко не всі депутати від «Слуги народу». Так, за зняття недоторканності проголосувало 332 депутати, за затримання – 241 нардеп, а за арешт – лише 229 депутатів. За словами Руслана Бортника, більшість тих, хто не підтримав колег, мажоритарники. І вони не підтримують скасування депутатської недоторканності. Політолог зазначає, що у цих депутатів є багато претензій до чинного генпрокурора, вони розуміють, що рано чи пізно самі можуть опинитися в подібній ситуації. Саме тому, за словами експерта, вони не захотіли вступати в конфлікт з Дубневичем. 

Пізніше нардеп від «Слуги народу» Максим Бужанський пояснив, чому частина депутатів проігнорувала голосування. За його словами, всі знають, що Дубневич злодій, але генпрокурор у своєму поданні не навів достатньо доказів для цього. Бужанський запевняє, що у поданні немає нічого, що дозволило б його заарештовувати і затримувати. Нардеп розповів, що у фракції була палка дискусія через це питання. Бужанський спрогнозував, що суд відпустить Дубневича під заставу.

Раніше RabinovichTV писав, чи варто чекати на повернення трудових мігрантів.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий