Завдяки свідченням працівників НАЗК особи, які шантажували декларантів та представлялися посадовцями НАЗК, викриті й заарештовані поліцією

Викриті зловмисники, які чинили тиск на суб’єктів декларування в інтересах колекторів, представляючись посадовцями Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Ними виявилися цивільні особи, нотаріуси та приватні виконавці. Так звані «колекторські кол-центри» діяли на території Києва та Київської області, Вінниці, Житомира, Черкас та Херсона.

Як НАЗК повідомляло раніше, невідомі телефонували до декларантів, представляючись співробітниками НАЗК, погрожувати притягненням до кримінальної чи адміністративної відповідальності за порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» у випадку відмови сплати боргу «Фінансовій компанії «Сіті Фінанс».

Після того, як від декларантів почала надходити інформація про вимагання, НАЗК одразу ж звернулося до Національного банку України з проханням вжити заходів щодо недоброчесного гравця на ринку фінансових послуг. Крім того, НАЗК розпочало співпрацю з Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України для якнайшвидшого викриття шахраїв.

За зібраними матеріалами слідчі Головного слідчого управління Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 189 (Вимагання), ч. 3 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдженням порнографічних предметів) (фігуранти погрожували розмістити в мережі підробні фото порнографічного змісту) та ч. 2 ст. 355 (Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань) Кримінального кодексу України.

Для НАЗК важлива безпека декларантів та встановлення доброчесності як серед публічних службовців, так і в бізнесі. Саме тому НАЗК зі свого боку забезпечувало всі можливі заходи для того, щоб припинити дії зловмисників, які чинили тиск на суб’єктів декларування.

НАЗК висловлює вдячність тим суб’єктам декларування, які повідомили в Управління внутрішнього контролю про факти вимагання у них грошових коштів “нібито” працівниками НАЗК. 

Нагадуємо, що НАЗК звертається до суб’єктів декларування, використовуючи такі засоби зв’язку:

  • засоби електронного кабінету Реєстру декларацій;
  • офіційну електронну пошту, що закінчується на @nazk.gov.ua;
  • стаціонарні телефони, що починаються на 044. Проте в цілях проведення повної перевірки декларацій даний вид зв’язку не практикується;
  • поштові відправлення.

Якщо вам надходять регулярні повідомлення з інших каналів зв’язку від осіб, що представляються працівниками НАЗК, будь ласка, повідомте про це на електронну адресу info@nazk.gov.ua.