15 березня суд розгляне адміністративні протоколи щодо відстороненого судді КСУ Олександра Тупицького, складені Головою НАЗК Олександром Новіковим

15 березня о 17:00 Голосіївський районний суд міста Києва розгляне адміністративні протоколи щодо відстороненого судді Конституційного Суду України (КСУ) Олександра Тупицького.

Як особа, що склала відповідні протоколи, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков візьме участь у засіданні.

Адреса Голосіївського районного суду міста Києва: вул. Полковника Потєхіна, 14-а.

Суддя: Олександра Колдіна.

Нагадуємо, що Голова НАЗК склав протоколи щодо таких адміністративних порушень Олександра Тупицького:

  • ч. 4 ст. 172–6 КУпАП (подання завідомо недостовірних відомостей у декларації). НАЗК виявило недостовірні відомості в декларації Олександра Тупицького. Зокрема, суддя не вказав земельну ділянку, розташовану в Автономній Республіці Крим;
  • ч. 2 ст. 172–7 КУпАП (вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів). НАЗК вбачає, що Олександр Тупицький міг діяти в умовах конфлікту інтересів під час участі в розгляді рішення КСУ щодо неконституційності е-декларування.

Детальніше про порушення можливо дізнатися за посиланням.

Нагадаємо, що з 31 грудня 2020 року діють зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якими скласти протокол щодо таких адміністративних правопорушень, якщо їх вчинив суддя, можуть лише особисто Голова НАЗК або його заступники.