Оборонне підприємство без обладнання – гроші на вітер, чи розтрати коштів на суму 460 тис. грн.

Лікування менталітету наших громадян — це дуже важкий та не швидкий процес. Для наших державних службовців розтрата держаних грошей – це як необхідність пити та їсти. Так можливо, щоб наша країна скоріше вилікувалась її корумпованим можновладцям необхідно «сісти на дієту»?

Правоохоронці Житомирщини встановили факти зловживання службовим становищем керівництва оборонного підприємства. У результаті злочинних дій 460 тис. грн. державних коштів було переведено на рахунок фіктивного товариства. Прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері області розпочато кримінальне провадження.

Оперативники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС встановили, що між державним підприємством оборонно-промислового комплексу та товариством з обмеженою відповідальністю у грудні 2014 року було укладено договір купівлі-продажу обладнання, необхідного для капітального ремонту військової техніки по угодах з Міністерством оборони України.

Проведений аналіз діяльності підприємства-постачальника засвідчив наявність ознак фіктивності. Водночас підприємством задекларовано проведення торгів, надання послуг та виконання робіт без фактичної наявності трудових ресурсів, складських приміщень, транспорту тощо.

Таким чином встановлено, що керівництвом заводу проведено безтоварні операції із вказаним товариством, у результаті чого здійснено розтрату 460 тисяч гривень державних коштів.

Попередня правова кваліфікація злочинних дій — ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.1 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) Кримінального Кодексу України.

Такі дії караються позбавленням волі на термін від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна, про що йдеться у повідомленні УМВС України в Житомирській області.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий