Коштів на доплати медикам,  які лікують пацієнтів з COVID-19, вистачає, — головний лікар Первомайської ЦРЛ

Первомайська центральна районна лікарня, що на Миколаївщині, уклала з Національною службою здоров’я України договір на 9 пакетів медичних послуг. У тому числі на надання медичної допомоги, яка надається мобільними медичними бригадами, що створені для реагування на коронавірусну хворобу та стаціонарної допомоги  пацієнтам з коронавірусною хворобою

З початку пандемії лікарня отримала від Національної служби  здоров’я України понад 12 млн грн на боротьбу з COVID-19.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив Віктор Готка головний лікар КНП «Первомайська центральна районна лікарня».

Також він розповів, що відповідно до вимог чинного законодавства НСЗУ здійснює доплати у розмірі до 300% до заробітної плати медичним працівникам лікарні, але тільки тим, які задіяні в лікуванні пацієнтів з COVID-19. Щодо інших працівників, які задіяні в процесі надання меддопомоги таким хворим – при Первомайській лікарні створена комісія, яка розглядає питання нарахування  доплат від 20 до 250%. Зокрема, мова йде про працівників клініко-діагностичної лабораторії, рентгенслужби, патолого-анатомічної служби, господарчої служби.

Віктор Готка зауважив, що на сьогодні коштів на доплати у розмірі 300 % вистачає, повідомили в Миколаївській ОДА.

Додамо, Первомайська ЦРЛ на боротьбу з Сovid-19 отримала 16,7 млн грн.

З початку пандемії лікарню було визначено одним із закладів першої лінії для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою.

У цьому році лікарня отримала майже 12 млн грн від НСЗУ, 3 млн грн з державного бюджету  на доплати у розмірі до 300% до заробітної плати медичним працівникам. З обласного бюджету — 1 млн грн на медичні вироби, 550 тис грн на медикаменти та медичні вироби та 190 тис грн на засоби індивідуального захисту.

На сьогоднішній день в Первомайській центральній районній лікарні для надання допомоги хворим на  COVID-19 розгорнуто 61 ліжко, з них 41 обладнано кисневими точками та 18 кисневими концентраторами.  Найближчим часом планується введення в експлуатацію додатково ще 30 точок з киснем та 5 концентраторів. Також наразі проводяться узгоджувальні дії з НСЗУ щодо розгортання ще 29 ліжок у лікарні.

В лікарні працює 251 співробітник враховуючи технічний персонал, з них задіяні безпосередньо у наданні допомоги хворим на COVID-19  33 лікарі, 68 медичні сестри, 53 санітарки та 12 осіб немедичного персоналу.

Віктор Готка розповів, що більшість з лікарів стаціонарних відділень та поліклініки  переведені лікарями інфекціоністами у відділення для надання допомоги хворим на COVID-19, також у ці відділення  переведені медичні сестри та санітарки.

Лікарня має інфекційне відділення  з мельцеровськими боксами. Такі бокси представляють собою ізольовані приміщення з окремими входами з вулиці,  медперсонал входить у бокс до пацієнта через спеціальний шлюз з коридору. Це дозволяє забезпечити ізоляцію пацієнтів з інфекційним захворюванням. Враховуючи ці критерії Первомайську центральну районну лікарню  віднесено до першої лінії для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.