«Антикорупційна стратегія на 2021–2025 роки забезпечить, аби процес зниження рівня корупції став невідворотним», — Олександр Новіков

Зниження рівня корупції в Україні сприятиме економічному добробуту всіх громадян. Водночас, держава повинна мати стратегічний підхід до запобігання та протидії корупції, аби цей процес став невідворотним.

Про це заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час дискусії «Корупційний калькулятор: Скільки країна втрачає на схемах», організованої «Дзеркалом Тижня».

«Зниження рівня корупції веде до підвищення добробуту кожного. У той час, як через корупцію страждають усі. Пояснити це — одна із наших місій, — зазначив Голова НАЗК.

Він додав, що НАЗК уже розробило чіткий план для держави щодо запобігання та протидії корупції — Антикорупційну стратегію на 2021–2025 роки. Після ухвалення стратегії Верховною Радою в другому читанні, НАЗК координуватиме її виконання всіма відповідальними органами влади.

«Одним із завдань, над якими працює НАЗК — ухвалення та впровадження Антикорупційної стратегія. Вона базується на 5 принципах:

  • Оптимізація функції органів державного самоврядування.
  • Діджиталізація всіх процесів. Зокрема, побудова державного центру оброблення даних.
  • Добудова зручних альтернатив існуючих корупційних практик.
  • Формування нульової толерантності до корупції.
  • Невідворотність відповідальності за корупцію.

Уже зараз рівень корупції в державі зменшується. НАЗК має план, як зробити цей процес невідворотним», — зазначив Олександр Новіков.

Переглянути або прослухати дискусію можна за посиланням.