Британія підтримала Гонконг

Мільйони жителів Гонконгу можуть отримати британське громадянство, якщо Пекін запровадить закон про нацбезпеку.

Мільйони жителів Гонконгу можуть отримати громадянство Великої Британії у разі запровадження Пекіном закону про національну безпеку в автономії. 

Про це заявив прем’єр-міністр Борис Джонсон. Він попередив: якщо нормативний акт щодо безпеки у спеціальному адміністративному районі КНР набуде чинності, то Великобританія просто «не матиме іншого вибору», крім надання громадянства жителям Гонконгу, внісши відповідні зміни до свого законодавства.

За інформацією Джонсона, 350 тисяч жителів Гонконгу мають паспорти британських громадян, а ще 2,5 мільйона осіб, які народилися до 1 липня 1997 року, можуть отримати такі документи.

Джонсон наголошує, що ухваленням закону про нацбезпеку Китай порушив надані Гонконгу гарантії щодо збереження прав і свобод у цій колишній британській колонії. Крім того, у Британії вважають, що своїми діями Китай ризикує знищити одну з перлин азіатської економіки.

Заява британського прем’єра відразу ж викликала різку критику з боку офіційного Пекіна. У МЗС Китаю пригрозили вдатися до «заходів у відповідь» на такі кроки.

Нагадаємо, недощавно у КНР пролунали заяви, що країна готова напасти на Тайвань, якщо не вдасться домогтися поглинання острова мирним шляхом. Влада Китаю вважає острів своєю територією.