Депутатів хочуть змусити звітувати за відрядження

Компенсації витрат під час відряджень народні депутати отримують сповна, а ось звітувати за кошти досі не зобов’язані

Комітет з питань регламенту має врегулювати питання щодо звітності народних депутатів за кошти, які витрачаються ними під час відряджень. Про це заявив голова Верховної ради України Дмитро Разумков.

Глава Ради обурився тим, що станом на зараз ця норма досі не приведена до ладу, передає РБК-Україна.

«Звертаюсь до комітету з питань регламенту та до комітету з питань податкової та митної політики щодо компенсацій витрат народних депутатів за проїзд. Я не зовсім розумію, чому станом на сьогодні ми не можемо привести до ладу цю норму. Чому в будь-яких організаціях, коли у вас є відрядження, ви звітуєте за ті кошти, які вам у межах бюджету надаються для транспортних видатків», — заявив Разумков.

З його слів, депутати мають надавати чеки та квитанції за витрати на транспорт під час відряджень. Проте в регламенті немає відповідної норми для звітності депутата.

«Будь ласка, допрацюйте ці зміни, щоб не просто виділялись кошти, а ми могли пояснити, як вони витрачені. Якщо можна на наступному засіданні надати інформацію щодо цього питання», — сказав очільник парламенту.

Раніше, Разумков озвучив умову для перегляду заробітних плат народних депутатів і чиновників. За його словами, на даний момент питання підвищення зарплат парламентаріям не стоїть на порядку денному.