Дипломи державного зразка припинять своє існування

В українській системі вищої освіти плануються кардинальні зміни: що чекає на студентів.

Верховна Рада відмінила поняття «диплом державного зразка» та пропонує навчальним закладам видавати документи про вищу освіту за зразком, затвердженим власною вченою радою.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» у другому читанні підтримав 321 народний депутат. Про це повідомляє osvita.ua.

Видавати дипломи своїм студентам виші зможуть лише за освітніми програмами, акредитованими Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Тепер студентам підвищать відповідальність за недотримання академічної доброчесності: у разі виявлення плагіату, фабрикації або фальсифікації в студентських роботах, навчальний заклад може відізвати диплом та позбавити випускника отриманого навчального ступеня.

Закон також забороняє відкривати окремі структурні підрозділи вищих навчальних закладів в п’яти українських мегаполісах, а саме — в Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі. Торкнуться зміни не тільки тих установ, які планували відкрити свої двері для студентів, а й вже існуючих — ті філії, що зараз працюють, повинні бути реорганізовані або закриті до 1 липня 2021 року.