Допомога на дитину: як отримати гроші замість «пакунка малюка»

Як замість бебі-бокса батькам отримати компенсацію грошима. Інструкція від Мінсоцполітики.

Компенсацію вартості пакета малюка у розмірі 5 тис. грн батькам нараховуватимуть через «ПриватБанк».

Після народження дитини і протягом 12 місяців батькам необхідно звернутися в банк і укласти договір про відкриття рахунку зі спеціальним режимом використання та соціальної картки, повідомила прес-служба Мінсоцполітики.

Далі необхідно звернутися в управління соцзахисту за місцем проживання чи перебування із спеціальною заявою та пакетом документів.

Необхідно підготувати копію свідоцтва про народження дитини, копію посвідки на постійне проживання чи посвідчення біженця, копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, копію рішення про встановлення опіки, довідку з пологового будинку про неотримання пакунка малюка.

Заяву та документи також можна подати в електронному вигляді.

Зараховані на цільовий рахунок кошти можна витратити протягом року у певних магазинах. Купувати за них можна товари для дитини та породіллі.

Як повідомляв  RabinovichTV , Кабмін ввів грошові виплати замість «пакета малюка» , які можна буде отримати тільки через «ПриватБанк» і витратити тільки на дітей в спеціальних магазинах.

До слова, в Україні утворився дефіцит пакунків малюка. Їх повинні видавати кожній породіллі в пологовому. В окремих областях замість них батькам дають довідку, яку треба нести в управління соціального захисту. Там обіцяють телефоном покликати за пакунками, щойно вони з’являться. Батькам після народження дитини видавати пакунки малюка почали з 1 вересня 2018 року.