Керівники держкомпаній страждають від обмеження зарплат

Голови наглядових рад держкомпаній звернулися до президента Володимира Зеленського через обмеження зарплат

Генеральний директор держконцерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус передав президенту Володимиру Зеленському лист від голів наглядових рад з проханням вирішити проблему з введенним на період карантину обмеженням зарплат в держкомпаніях в 47 тисяч гривень на місяць.

«По зарплатах особисто дав президенту два листи: один — від голів наглядових рад усіх держкомпаній, і один — особисто від мене, що страждають 36 керівників дуже важливих держкомпаній з приводу цього обмеження», — сказав він, передає Інтерфакс-Україна.

За словами гендиректора «Укроборонпрому», була відверта розмова на цю тему з головою держави, який уже розуміє цю проблему.

«Але зараз немає голосів у Верховній Раді, тому будуть запропоновані у вересні інші механізми, щоб прибрати ці обмеження», — сказав Абромавичус.

За його словами, говорити про повну втрату політичної підтримки реформи корпоративного управління передчасно.

«Зараз на політичному рівні, будемо відверті, проблеми корпоративного управління не в пріоритеті, на жаль», — констатував гендиректор «Укроборонпрому».

Нагадуємо, з введенням карантину в березні цього року виплати чиновникам високого рангу і керівництву держкомпаній були обмежені 10 мінімальними зарплатами — 47,23 тис грн. У програмі співпраці з МВФ stand by влада України взяла на себе зобов’язання скасувати це обмеження до 1 липня.

В кінці цієї сесії в першій половині липня президент вніс відповідне питання до Верховної Ради на позачергову сесію, проте потім відкликав його. Наразі карантин в Україні діє до кінця серпня і з великою ймовірністю буде продовжений далі.