Коли на території України з’являться бази НАТО

Рішення США перемістити частину американського збройного контингенту з Німеччини до Польщі вже є позитивним сигналом для України

Говорити про розміщення в Україні військових баз НАТО можна буде після того, як країна виконає вимоги альянсу і стане його повноцінним членом. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

«Коли Україна отримає статус повноцінного члена НАТО, про це можна буде говорити серйозно. Зараз ми приєдналися до Програми розширених можливостей НАТО (EOP) — це черговий крок на зміцнення співпраці з Північноатлантичним альянсом, що також викликало в Росії негативну і нервову реакцію. Безумовно, вони намагаються применшити роль ЕОР «, — сказав він, передає Сегодня.

У той же час Боднар позитивно відреагував на рішення США перемістити частину американського збройного контингенту з Німеччини до Польщі і назвав це позитивним сигналом для України.

«Це серйозний сигнал, на який Росія вже нервово відреагувала, але для нас це позитивний сигнал, оскільки посилення військових можливостей НАТО, особливо в таких флангових державах, як Польща, країни Балтії, — це абсолютно позитивно впливає на безпеку України. Звичайно, ми не можемо говорити зараз про розміщення таких же військових підрозділів на території України «, — підкреслив він.

За словами заступника голови МЗС, Україна визначилася зі своєю стратегічною метою — інтеграцією в НАТО.

«Військові потужності НАТО вже розташовані безпосередньо на російському кордоні в країнах, які є членами Альянсу. НАТО на відстані 100 км від Санкт-Петербурга! Але це загрозу для Кремля не становить. А ось теоретично можливе колись розміщення військових баз, наприклад, в Криму — це мало б лякати. насправді це розкриває реальну суть російської агресії, окупації Криму і Донбасу — це аж ніяк не пов’язано з вибором шляхів зміцнення безпеки України, це пов’язано з агресивною сутністю російської політики «, — пояснив він.

Нагадаємо, на сьогоднішній день учасниками програми розширених можливостей є Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія і Швеція. Заявку на участь у Програмі розширених можливостей НАТО Україна подала ще в січні цього року.

Під час минулорічного візиту генсека НАТО Йенса Столтенберга до Києва президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова прискорити підготовку до вступу в Альянс.