Мінекономіки дало прогноз новий курсу долара на наступний рік

Мінекономіки трохи покращило курсові очікування і заклало в проект прогнозу розвитку України новий обмінний курс

Обмінний курс упродовж 2021 року у середньому ставитиме 29,1 гривень за долар, на кінець року — 28,8 гривень. Ці очікування Мінекономіки заклало до проекту «Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021 — 2023 роки».

Відповідний проект постанови міститься у порядку денному засідання Кабміну на 29 липня. Як зазначається в пояснювальній записці до проекту постанови, у попередньому прогнозі очікування були на рівні 29,7 гривень за долар у середньому за рік та 29,3 гривень за долара на кінець року.

В рамках оцінки фіскальних ризиків для бюджету Мінекономіки на основі інтегральної економетричної моделі також зробило симуляцію впливу більш міцної гривні на прогнозні макропоказники.

«Мінекономіки зазначає, що розроблений і представлений прогноз є сценарним передбаченням, а не простою екстраполяцією попередніх тенденцій розвитку економіки України», — йдеться в документі.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль виступив проти штучної девальвації гривні, зазначивши, що курс регулюється ринком.

Зазначимо, згідно з прогнозом уряду України курс у 2020 році повинен скласти 30 грн/долар. На підставі цього курсу розраховані доходи державного бюджету, зокрема, від акцизів і митних зборів.  

 

Як повідомляв RabinovichTV

Відпочинок під час карантину: ЗМІ розсекретили де Порошенко відпочиває

Про це та більше читайте у нашому матеріалі: