МВФ визначив нові «маяки» для України

У полоні МВФ: який рік нові вимоги і нові «маяки» для України від Фонду. Схоже, МВФ уже може диктувати нам фактично будь-які умови.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) позначив нові «маяки» і терміни їх виконання в рамках нової програми співпраці з Україною. Що саме вимагає Фонд дізналася «Економічна правда».

Відзначається, що більшість вимог потрібно виконати вже в 2020 році, але для деяких з пунктів дати ще можуть змінитися.

Як стверджується, вже в червні має відбутися затвердження планів роботи з проблемними активами держбанків Нацбанку і Ради з фінансової стабільності.

До вересня в статут «Нафтогазу» повинні внести зміни , які гармонізують компанію відповідно до принципів Організації економічного співробітництва і розвитку.

До цього ж місяця в закон про Вищу раду правосуддя повинні внести зміни щодо процедури конкурсів відбору членів ВСП.

Також видання повідомляє про нові вимоги по банкам  – в законі повинні змінити вимоги щодо структури їх капіталів і до самого капіталу.

Крім того, МВФ вимагає посилити процедури ліквідації і врегулювання заборгованостей пов’язаних осіб для Фонду гарантування вкладів фізосіб. Також у вересні.

До цього ж місяця влада України повинна забезпечити прийняття спрощеної процедури перемикання постачальників газу в договорах на комунальні послуги.

«На вересень 2020 року також планується розробка нових оргструктур ГТС і ДПС (митниця і податкова — ред.), будуть оперувати двох юрособи, що складається з центрального офісу та територіальних підрозділів. Запуск ГТС і ДПС, як єдиних юросіб повинен відбутися в січні 2021 року», — йдеться в повідомленні.

За даними видання, в наступному році (в березні) очікується аудит по використанню коштів Фонду по боротьбі з коронавірусом .

Як відомо, раніше в Кабміні розповіли, що МВФ вимагає від України. Зазначалося, що новий меморандум містить загальні положення про направлення подальшої економічної політики. 5 червня Рада директорів МВФ має схвалити нову кредитну програму для України на 5 млрд дол.