На Банковій хочуть обмежити доступ журналістів до Зеленського

В Офісі президента планують створити журналістський пул для президента. Хтось там явно незадоволений досвідом спілкування Зеленського з журналістами, і вирішив згадати про практики часів Януковича

 

Офісі президента розглядають можливість формування журналістського пулу для президента Володимира Зеленського. Про це повідомив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

Передбачається, що до пулу увійдуть 20-25 журналістів, які зможуть ставити запитання президенту на прес-конференціях.

«Думаю, нам необхідний пул журналістів, які ходять на пресконференції або брифінги. В ньому має бути 20-25 представників ЗМІ», — розповів Тимошенко в інтерв’ю виданню «Вести».

Заступник голови ОП послався на досвід «різних країн Європи і США» і висловив упевненість, що розмова президента з вузьким колом журналістів буде «предметною і продуктивною». При цьому Тимошенко констатував, що журналістська спільнота буде не в захваті від такої ініціативи.

«Це ідея, про яку я зараз кажу. Подивимося на реакцію журналістської спільноти. Розуміємо, що буде багато незадоволених. Але це найбільш продуктивна і робоча схема. Щоб прийшли 25 акредитованих журналістів отримали 25 відповідей», — зазначив він.

За словами Тимошенка, попередній досвід спілкування Зеленського з пресою перетворився на «процес обміну думками з президентом, самоствердження, світські бесіди».

Влітку минулого року на Банковій обіцяли провести прес-конференцію за підсумками 100 днів президентства Володимира Зеленського, але потім відмовилися він неї на користь компліментарного фільму «100 днів президента Зеленського».

Згодом Зеленський «реабілітувався», провівши 14-годинний прес-марафон і поспілкувавшись з трьома сотнями журналістів. Прес-конференції за підсумками року на посаді президента передував фільм «Рік президента Зеленського», витриманий в такому ж ключі.

20 травня прес-конференція відбулася в Маріїнському парку, Зеленський протягом трьох годин відповідав на запитання журналістів. Потрібно відзначити, що президент став краще володіти українською мовою, лаконічніше відповідати на питання (і ухилятися від прямих відповідей на них). Але йому досі складно контролювати емоції. ZN.UA зібрало основні тези заяв Зеленського.

Довідка . Журналістський пул вже був у екс-президента Віктора Януковича, засудженого за держзраду. До пулу входили представники телеканалів «Інтер», ICTV, «1+1», «Україна» та державного «Першого національного». Три з них («Інтер», «Україна» та «Перший національний») уникали будь-якої критики президента і відгукувалися про нього лише позитивно. Також до пулу Януковича входили кореспонденти українських «дочок» російських медіа («Комсомольская правда в Украине», «Известия в Украине» тощо), «Сегодня» олігарха Ріната Ахметова та інших видань, власники яких демонстрували лояльність президенту.

Журналісти супроводжували Януковича під час міжнародних поїздок. Їх перельоти оплачувалися коштами платників податків. За кордоном, а також на прес-конференціях в Україні вони ставили президенту тільки «зручні» запитання, а у виданнях і телеканалах виходили компліментарні матеріали про Януковича і членів його команди і критичні – про опонентів «Партії регіонів». Таким чином, Януковича поступово занурювали в інформаційну «теплу ванну».