НАЗК презентувало дослідження ефективності роботи антикорупційних уповноважених

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало результати оцінювання ефективності уповноважених підрозділів (осіб) із питань запобігання корупції. Відповідне пілотне дослідження НАЗК провело у вересні цього року.

Результати дослідження свідчать, що уповноважені підрозділи створені в 87% діючих органів.

Загалом фахівці НАЗК оцінили ефективність антикорупційної діяльності уповноважених у 176 державних інституціях.

Середній бал ефективності роботи уповноважених становить 70 зі 100 можливих.

Найкращий рівень знань уповноважені продемонстрували в темі організації дотримання вимог фінансового контролю (електронного декларування) — загалом 70 % мають високий рівень ефективності діяльності  у сфері, найгірший — у напрямі розгляду повідомлень про корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення та захист викривачів — 51 %.

«За останній рік — після перезавантаження НАЗК — ми значно активізували співпрацю з антикорупційними уповноваженими в органах влади. І вперше за весь час роботи НАЗК провело оцінювання ефективності їхньої роботи», — зазначає керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції Сергій Деркач.

«Результати оцінювання не лише показали нам реальний стан організації роботи уповноважених, але й визначили для нас пріоритетні завдання в координації уповноважених», — додав він.

Результати дослідження та рекомендації можна переглянути за посиланням.

Наразі НАЗК планує оновити форму оцінювання та розширити перелік органів, які будуть брати участь у дослідженні. Наступний етап оцінювання буде проведено у 2021 році.

Також під час заходу обговорили шляхи реформування інституту уповноваженого за проєктом Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки та світові моделі запобігання корупції в органах влади.

Захід організований за підтримки проєкту USAID_ВзаємоДія.