НАЗК внесло припис Морській адміністрації через незаконне звільнення уповноваженого

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло припис Андрію Глазкову, в.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація). Посадовець підписав наказ про звільнення завідувача Сектору з питань запобігання та виявлення корупції Морської адміністрації Юрія Кулаги без згоди НАЗК.

Звільнення уповноваженого державного органу, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, з ініціативи керівника має погоджуватися НАЗК. Ця норма забезпечує гарантії незалежності уповноваженого від впливу чи втручання в його роботу.

У приписі НАЗК вимагає усунути порушення та скасувати незаконний наказ Морської адміністрації про звільнення уповноваженого, а також провести службове розслідування.

Нагадуємо, що припис є обов’язковим до виконання, а за його невиконання передбачена адміністративна відповідальність.

Довідка. Уповноважені підрозділи (уповноважені особи) з питань запобігання та виявлення корупції  — це фахівці або структурні підрозділи, які відповідальні за запобігання та виявлення корупції в органі влади. Вони обов’язково утворюються в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління державного органу, а також у державних цільових фондах. 

Уповноважені підзвітні та підконтрольні керівнику конкретного органу, у якому вони працюють, а їх робота координується НАЗК. 

Детальніше про уповноважених.