«Няня для інвесторів: у Кабміні пояснили принцип роботи

Милованов пояснив суть ідеї «інвестиційної няні» — «покаже українським та іноземним інвесторам, що Україна готова забезпечити верховенство права».

«Інвестиційна няня» полягатиме в підписанні інвесторами договору з урядом України про конкретні умови. Однак в разі порушення умов договору Кабінет міністрів України відповідатиме в міжнародних судах.  Про це в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

«Ідея» інвестиційної няні «полягає в тому, що уряд України підписує конкретні умови з інвестором і таким чином уряд України буде відповідати в міжнародних судах перед інвестором за порушення. Інвестор також буде відповідати перед урядом України – це дзеркальний договір», — заявив міністр.

За його словами, система «інвестиційної няні» покаже українським та іноземним інвесторам, що Україна готова забезпечити верховенство права.

«Мова йде про право підписати договір. Сьогодні закон не дозволяє Кабінету Міністрів підписати окремий договір. Міжнародні договори ми підписуємо? Це те ж саме, адже ми підписуємо з міжнародними фінансовими організаціями, а це великий інвестор. МВФ – це міжнародний договір? Це індивідуальна міжнародне Угода з великим міжнародним інвестором. Із ЄБРР і Світовим банком ми підписуємо договори? Так, і тепер ми говоримо, що будь-який великий інвестор, не тільки міжнародні фінансові організації, отримає право підписати договір з урядом», — розповів Милованов.

Також міністр економіки назвав держорган, який буде надавати «інвестиційних нянь». Так, він повідомив, що відбір персональних менеджерів, які, як анонсувалося президентом Зеленським «заговорять на п’яти мовах», буде відбуватися за допомогою урядової організації UkraineInvest. Там уже є відповідні фахівці – інвестиційні менеджери, які показали значні результати, в основному в угодах по «зеленій енергетиці». Також необхідно буде набирати нових менеджерів. Всі вони будуть проходити навчання.

За його словами, в агентстві UkraineInvest вже працює багато інвестиційних менеджерів, але їх кількість потрібно нарощувати, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Міністр також додав, що протягом декількох тижнів законопроект про «Інвестиційних нянь» буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів, а потім буде направлений до Верховної Ради.

«На щастя або на нещастя Міністерство економіки повинно готувати і готує цей законопроект. Прем’єр-міністр поставив чіткі терміни, коли цей законопроект повинен бути винесений на Кабінет Міністрів і після цього він, звичайно, піде до Верховної Ради. Це повинно відбутися в наступну середу, але насправді, я думаю, це займе кілька тижнів, оскільки нам потрібно пропрацювати всі моменти»- резюмував міністр.

Як відомо, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Президент України Володимир Зеленський заявив, про введення «інвестиційних нянь» в Україні. Крім цього, він анонсував податкові канікули для тих інвесторів, які вкладуть в приватизацію понад $10 млн. І все це для того, щоб стимулювати іноземні компанії інвестувати в Україну.