Опитування: Більшість українців – «ЗА» максимум безкоштовних послуг

Стало відомо, яких максимум безкоштовних послуг хочуть українці від держави.

Понад 70% українців хочуть від держави максимум безкоштовних послуг. Такими є результати дослідження, проведеного фондом Демократичні ініціативи ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 11 грудня 2019 року.

Більшість населення України (71%, у 2018 р. – 65%) вважає, що держава повинна надавати максимум безкоштовних послуг – освіта, медицина, пенсія, навіть якщо доведеться збільшити податки.

Натомість не згодні з цим близько – 22% (23% у 2018 р.) підтримують протилежну позицію – що потрібно мінімізувати роль держави, зменшуючи податки для людей, які здатні самі платити за освіту, медицину, накопичувати пенсію. Та з власної кишені платитимуть за навчання та лікування.

Водночас, 70% опитаних переконані, що не зможуть прожити без постійної турботи та опіки з боку держави.

Також, згодні поступитися державі часткою прав і свобод в обмін на власний добробут 33% громадян (у 2018 р. – 26%), проте дещо більше – 42% (36% у 2018 р.) заради особистої свободи та дотримання всіх громадянських прав готові терпіти певні матеріальні труднощі. А 25% (39% у 2018 р.) не змогли зробити вибір між цими альтернативами.

Наприклад, Східний регіон відрізняється від решти тим, що його мешканці готові поступитися часткою прав і свобод в обмін на добробут – 42% проти 31% тих, хто на це не згодний. Більшість громадян – 52% вважають, що демократія є найбільш бажаним варіантом державного устрою для України. Протилежної думки – що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим – дотримуються 20% і ще 19% відповіли, що для них взагалі не має значення, демократичний режим в країні чи ні. Серед регіонів відрізняється Східний, де віддають перевагу демократичному устрою 37%, а для 30% не має різниці, демократичний режим чи ні, — йдеться в дослідженні.

Опитування проводилося серед 2018 респондентів в усіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.