«Осучаснення» пенсій: хто не отримає доплати в березні

Пенсійний фонд періодично «осучаснює» пенсії — тобто, проводить їх автоматичний перерахунок в автоматичному режимі

У той час, як Пенсійний фонд роз’яснив, як можна вийти на пенсію раніше досягнення необхідного пенсійного віку і страхового стажу, проведення пенсійної реформи передбачає також періодичне «осучаснення» або індексацію пенсій — тобто, їх автоматичний перерахунок в автоматичному режимі.

Проводиться він для того, щоб люди, які виходили на пенсію раніше, не отримували пенсію фактично на рівні прожиткового мінімуму.

Проводиться «осучаснення» по спеціальній формулі, яка враховує стаж, розмір зарплати, 50% від суми зростання середньої зарплати в країні за минулі три роки і 50-процентний коефіцієнт зростання споживчих цін за попередній рік.

Прийнято вважати, що завдяки зазначеному перерахунку пенсійні виплати збільшуються в середньому на 8,5 -12%.

Чергове підвищення пенсій заплановано на березень, коли будуть проіндексовані посібники, які розраховували, виходячи з показника середньої зарплати по країні 3 тис. 764 грн. 40 коп .: страхові пенсії, призначені за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, за вислугу років), і пенсії військовослужбовців строкової служби, призначені за Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб «.

Добавки отримають і чорнобильці-ліквідатори, які отримують пенсії, призначені за Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», і розраховані, виходячи з показника середньої зарплати по країні за 2006 рік — 928 грн. 81 коп.

Важливо пам’ятати, що доплати за індексації — не одноразова, вони збільшать пенсійну допомогу на цілий рік, до березня наступного року. Але дадуть їх не всім. Не варто чекати доплат тим, хто отримує максимальні пенсії, соціальні пенсії, для нарахування яких взагалі не було стажу і заробітної плати, і всі види спецпенсій, нарахування яких вже скасовано, але у тих, кому їх дали свого часу, вони залишилися. Це держслужбовці, прокурори, судді, помічники народних депутатів, наукові співробітники. У минулому році були проіндексовані пенсії 10,3 млн пенсіонерів від загальної кількості 11,3 млн.

На квітень теж заплановано підвищення пенсій — в автоматичному режимі перерахують їх працюючим пенсіонерам. Доплата їм належить в тому випадку, якщо після їх виходу на пенсію пройшло 2 роки, і в цей час вони працювали, збільшуючи свій страховий стаж. Такі ж доплати покладені і через кожні наступні 2 роки роботи після перерахунку.