Пандемія коронавірусу в Україні та світі: стан на 26 березня

Україна і країни по всьому світу продовжують запроваджувати обмежувальні заходи, щоб стримати поширення коронавірусу

Боротьба з коронавірусом в Україні і світі продовжується. Для того, щоб запобігти розповсюдженню та мінімізувати наслідки COVID-19 в нашій країні до 24 квітня продовжено карантин і на всю територію розширений режим надзвичайної ситуації.

Число інфікованих коронавірусом в Україні перевищило 150

Важливо:

число інфікованих в Україні за даними МОЗ зросло до 156

на даний момент зафіксовано 5 летальних випадків, а одна людина повністю одужала

карантин в Україні продовжено до 24 квітня

режим надзвичайної ситуації введено по всій країні до 24 березня

з 27 березня зупиняється будь-який рух на кордоні України, але українці зможуть повернутися на батьківщину після цієї дати.

На Донбасі тестують військових на COVID

Військовий госпіталь в Донецькій області отримав 1 тис. наборів для аналізу ПЛР на коронавірус. Планується провести перевірку військових по всій лінії фронту.

В першу чергу, будуть тестувати службовців з симптомами ГРВІ та тих, у кого були контакти з підтвердженими випадками. Також під першу хвилю потраплять прес-офіцери, офіцери військової служби правопорядку, командири частин і підрозділів.

Уряд зняв обмеження на окремі види діяльності

Згідно з постановою Кабміну № 239 від 25 березня, на час карантинного режиму дозволяються певні види діяльності з дотриманням санітарних і протиепідемічних заходів. Так, дозволяється торгівля продуктами, засобами гігієни, ліками, ветеринарними препаратами і кормами для тварин, насінням та агрохімікатами.

Заклади громадського харчування можуть працювати в режимі доставки. Дозволено здійснення банківської, страхової діяльності, ветеринарної практики, обслуговування та виконання ремонту електро- та побутової техніки, робота АЗС і поштових служб.

Кабмін змінив правила перевезень у громадському транспорті

Уряд скасував норму про перевезення не більше 10 пасажирів у громадському транспорті на час карантину через коронавірус. Згідно з внесеними до постанови змінами, максимальна кількість людей в салоні тролейбуса, автобуса, трамвая, маршрутки не повинна перевищувати половину кількості місць для сидіння. Всі пасажири повинні бути в масках.

Карантин у Закарпатській області

З півночі 27 березня істотно посилюється карантинний режим на Закарпатті. Зокрема, припиняють роботу всі ринки (за винятком великих продуктових оптових ринків) і відділи для приготування і прийому їжі, кави, інших напоїв, розміщені на АЗС. Забороняється рух транспорту на Ужоцькому та Торунському перевалі.

МОН скасувало підсумкову атестацію для школярів

Через продовження карантину учні 4-х та 9-х класів не здаватимуть державну підсумкову атестацію. При цьому, проведення ЗНО не скасовується для учнів випускних класів. Про дату проведення зовнішнього незалежного оцінювання Міністерство освіти оголосить пізніше.

Також в.о. міністра освіти Любомира Мандзій роз’яснила, що навчальний рік у школах повинен завершитися 1 липня, як це передбачено в законі «Про освіту».

За добу в Україні виявлено 43 випадки коронавіруса

Загальна кількість хворих на 10:00 26 березня складає 156 осіб, з них 5 летальних випадки, 1 людина одужала. Найбільше число тих, що заразилися, — в Чернівецькій області — (42 людини) і в Києві (34 людини).

Істотно зросла кількість випадків в Івано-Франківській (16) та Тернопільській (15) областях. Також в даних регіонах вчора померли пацієнти з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Випадки виявлено:

Вінницька обл. — 1 випадок;

Волинська обл. — 2 випадки;

Дніпропетровська обл. — 2 випадки;

Донецька обл. — 1 випадок;

Запорізька обл. — 7 випадків;

Житомирська обл. — 2 (1 летальний) випадки;

Івано-Франківська обл. — 16 (2 летальних) випадків;

м. Київ — 34 випадки;

Київська обл. — 24 випадки;

Львівська обл. — 2 випадки;

Луганська обл. — 1;

Одеська обл. — 4;

Тернопільська обл. — 15 випадків (1 летальний;

Херсонська обл. — 1 випадок;

Чернівецька обл. — 42 (1 летальний) випадки;

Черкаська обл. — 2 випадки. 

Усього зафіксовано 5 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Одна людина одужала — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі. 

Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 1 000 зразків, крім того зразки досліджують і обласні лабцентри. Лабораторії досліджують не лише зразки людей, яким встановлено підозру, а й контактних осіб.