Партії, які вже мають облікові записи в Реєстрі POLITDATA, повинні підтвердити актуальність даних у листі до НАЗК

11 травня Реєстр звітів політичних партій POLITDATA буде офіційно введено у  промислову експлуатацію 

Це означає, що з 11 травня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) прийматиме звіти політичних партій за 2021 рік лише в електронному вигляді.

Партіям, які до 11 травня відправили звіти за I квартал 2021 року, подавати звіт повторно в електронній формі не потрібно.

Нагадуємо, що зареєструватися на порталі POLITDATA повинні усі політичні партії України.

 

Політичні партії, які створювали облікові записи під час роботи POLITDATA у тестовому режимі в період з 16 липня 2020 року до 5 травня 2021 року, мають підтвердити дані, вказані у їхньому акаунті. Це потрібно для того, щоб партіям не потрібно було витрачати додатковий час на повторне створення облікового запису.

 

Для підтвердження даних у акаунті партіям потрібно: 

  • створити листа у довільній формі, у якому буде інформація, що підтверджує актуальність надісланих раніше документів;
  • надіслати листа на поштову адресу НАЗК: 01103, Київ, бульвар Дружби Народів, 28, Національне агентство з питань запобігання корупції, Департамент запобігання політичної корупції.

Партії, які ще не мають обліковий запис у Реєстрі POLITDATA, повинні обов’язково зареєструватися, оскільки з 11 травня їхні звіти прийматимуться лише в електронному вигляді. 

Для того, щоб зареєструватися на порталі, потрібно надіслати НАЗК лист-звернення довільної форми з інформацією про:

  • ім’я та прізвище працівника, який підготував лист-звернення, і номер його службового телефону;
  • повну назву політичної партії та її код ЄДРПОУ;
  • фактичне місцезнаходження політичної партії;
  • прізвище, ім’я, по батькові керівника політичної партії та її уповноважених осіб, а також ідентифікаційний номер картки платника податків керівника та уповноважених осіб політичної партії, номер телефону, адресу електронної пошти;
  • поштову і електронну адресу політичної партії.

До листа-звернення додати:

  • завірену копію статуту політичної партії (обов’язкове нотаріальне посвідчення не вимагається. Достатньо підпису керівника і печатки організації); 
  • завірені нотаріусом копії документів, що підтверджують повноваження керівника й уповноважених осіб політичної партії на подання звітів;
  • згода керівника (уповноважених осіб) політичної партії на оброблення персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». Завантажити приклад можна тут.

Про те, як партії створити обліковий запис у Реєстрі POLITDATA, можна ознайомитися за посиланням : https://politdata.nazk.gov.ua/