Пияцтву бій! В Україні суттєво зросли штрафи за «п’яну їзду»

Нові штрафи вступили в силу. Як в Україні каратимуть за п’яне водіння.

В ідеальному світі за кермо повинні сідати тільки тверезі, не втомлені, задоволені життям водії. Але, на жаль, — завжди знаходяться впевнені в собі водії, для яких чарка – не причина йти пішки. Але тепер все буде інакше — в Україні будуть боротися із пияцтвом водіїв ще більшими штрафами.

Відсьогодні з 1 липня керування автомобілем у нетверезому стані стане кримінальним проступком, а штрафи зростуть у п’ятеро. Крім того, покаранню підлягають не тільки самі водії, а й власники авто, які передали його в керування нетверезій особі.

Так, в Україні посилилася відповідальність водіїв за керування автомобілем у нетверезому стані. Відповідний законопроект №7279-д набув чинності із середи, 1 липня. Покаранню підлягають не тільки самі водії, а й власники авто, які передали його в керування нетверезій особі.

Також штраф накладатиметься за відмову водія від тесту на алкогольне, психотропне або наркотичне сп’яніння . Допустимою нормою алкоголю в крові вважається не більш ніж 0,2 проміле.

З 1 липня штраф за перше порушення складе 17-34 тис. грн з позбавленням прав до 3 років. Раніше за перше зафіксоване водіння в нетверезому стані водій повинен був заплатити 10 200 грн.

Повторне порушення протягом року штрафувалося на 20,4 тис. грн з позбавленням прав на 3 роки. З 1 липня повторне порушення буде каратися штрафом у 51 тис. грн і позбавленням прав на 2-3 роки.

Але тепер ці штрафи – не адміністративні, а кримінальна відповідальність. Це означає, що порушник отримає судимість.

Як повідомляв , МВС має намір посилити покарання за образу представників поліції. За образи поліцейських планують збільшити штрафи, а за використання сльозогінного газу введуть кримінальну відповідальність.