Помста за скаргу: історія вчительки, якій не платили зарплату

Вчителька державної школи не отримувала зароблену зарплатню. Прийнявши логічне рішення — поскаржитись на гарячу лінію, отримала покарання.

За дзвінок на гарячу лінію проти вчительки однієї з тернопільських шкіл розпочали службове розслідування. 

Причиною порушення проти вчительки розслідування стало те, що дзвінок зафіксований у першу хвилину уроку, тобто у її робочий час.

Школа, де працює вчителька, вже не вперше заборгувала зарплату своїм співробітникам. Цього разу – на місяць. Вчителі зверталися до місцевого відділу освіти, проте жодних реакцій не було. Вчителька, щодо якої розпочали розслідування каже, що дзвонила керівниці місцевого відділу освіти чотири рази, проте слухавку ніхто не брав. Тоді чотири вчительки домовилися на перервах дзвонити на гарячу лінію уряду, щоб повідомити про заборгованість. Вчителька, на яку завели розслідування запевняє, що почала дзвонити на гарячу лінію одразу після першого уроку, проте додзвонитися довго не могла, пише ТСН.ua.

«Розмова була короткою. Я сказала, що нам затримують зарплату та попросила розібратися в ситуації», – говорить вчителька.

Після дзвінка міністерство освіти звернулося до обласного управління освіти, щоб з’ясувати причини затримки зарплати. Обласне управління переадресувало звернення до місцевого управління ОТГ. Проте керівниця місцевого відомства вже не раз ігнорувала звернення вчителів щодо затримок зарплати. Коли до неї надійшов запит із обласного відділу, вона почала розглядати питання з іншого боку: чому дзвінок вчительки на гарячу лінію надійшов в її робочий час. Керівниця відділу освіти наказала директору школи провести службове розслідування. Вчителька ж відмовляється писати пояснення – стверджує, що розмова з гарячою лінією була на перерві, і вона поклала слухавку як раз, коли пролунав дзвінок на урок.

«Ми сприйняли цей наказ, як цькування. Службове розслідування в цій ситуації звучить смішно», – впевнена вчителька.

Колеги вчительки стали на її сторону та також говорять, що цей наказ про розслідування – це помста за скаргу.

В розмові з журналістами керівниця відділу освіти визнає, що перевищила повноваження, бо вчителі – це не її підлеглі, а директора школи: «Так, це наказ був не коректним. Я мала б дати хоча б рекомендацію. Я помилилася в цьому».

Попри цей скандал, затримані гроші вчителям виплатили в той самий день, коли вчителі дзвонили на гарячу лінію. Буквально через пару годин.