Портал викривачів – це мільярдна економія державних коштів — Олександр Новіков

Портал викривачів допоможе заощадити мільярди державних коштів, оскільки замість окремих захищених порталів у кожному органі Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) створить єдину систему. 

Про це заявив Голова НАЗК Олександр Новіков під час Міжнародної Конференції «Викривачі корупції в Україні: успіх та виклики».

«Портал викривачів – це мільярдна економія державних коштів. За новим законодавством кожен орган влади окремо мав розробити свою систему, що б гарантувала безпеку викривача. НАЗК взяло цю роботу на себе, створюючи єдиний портал. До того ж допомогу зі створення порталу надають міжнародні партнери – проект ВзаємоДія Агентства США з міжнародного розвитку», — підкреслив Голова НАЗК.

Він додав, що завдяки Порталу викривачів, над яким зараз працює НАЗК, викривачі можуть розраховувати на повну анонімність. 

«Новітні технології стануть на варті анонімності викривача. Повідомити про корупцію можна буде повністю анонімно. А у разі, якщо суд визнає, що завдяки вашому повідомленню з корупціонера стягнені мільйони гривень, свої 10% ви зможете отримати, показавши спеціальний код із порталу», — додав Голова НАЗК.

Він також відзначив, що найближчим часом вперше в Україні викривач отримає свої 10% від конфіскованого у корупціонера майна. 

«Уже найближчим часом очікуємо перший в Україні кейс, коли громадяни отримає свої 10% від конфіскованого у корупціонера майна. Впевнений, що мільйонна компенсація стане гарною мотивацією для людей – не бути байдужими та викривати корупцію», — зазначив Олександр Новіков.

Переглянути запис Міжнародної Конференції «Викривачі корупції в Україні: успіх та виклики» можна за посиланням.