Про гроші, які «ходять за пацієнтом», — «Червона картка» №1067

Про те, куди йдуть гроші, які повинні «ходити за пацієнтом», розповість програма «Красная_карточка».

Українцям готують чергову порцію медичних сюрпризів. З 1 квітня цього року, тобто менше ніж через два місяці, стартує другий етап медреформи. За принципом «гроші йдуть за пацієнтом» стануть фінансувати не тільки первинку, але і послуги вузьких фахівців, а також стаціонар і екстрену допомогу. Ось правда, враховуючи, як у нас ходять за пацієнтом гроші, іноді складається враження, що вони з якогось ФБР або секретної спецслужби, тому що може вони десь і ходять, але їх, як і хороших шпигунів — непомітно.

 

Як це може відбитися — про це розповість Андрій Томський — автор і ведучий програми » Червона картка «, черговий випуск якої вийшов в ефірі телеканалу  Rabinovich TV  в четвер, 13 лютого.

 Зараз лікарні фінансуються коштом медичної субвенції. Вона гарантовано покриває витрати на зарплати та комуналку. З рештою (медикаменти, обладнання) — по-різному. Тому пацієнтам нерідко доводиться самим закуповувати ті ж ліки. Але, якщо пощастить, то можна і не платити — мінімальні запаси препаратів у лікарнях іноді є. Але за новою схемою гарантоване фінансування сильно уріжуть. А доплачувати будуть за кожен пролікований випадок за спеціальними тарифами. Лікарям вузького профілю (неврологи, хірурги, Лори й інші) обіцяли, що з запуском нової схеми їх зарплати різко виростуть. А пацієнтам — що за лікування більше нічого не потрібно буде доплачувати, все профінансує держава. Але поки незрозуміло, де на це візьмуться гроші. Тобто все відбувається так, як у нас прийнято. Ініціатив багато, вони хороші, результати обіцяють бути взагалі приголомшливими, але от реалізація ініціатив у нас чомусь планується по щучому велінню. Обіцяти та планувати у нас все вміють. А де гроші брати? Це те ж саме, як я скажу, що вся сім’я повинна збиратися на Мальдіви, а грошей є тільки на Кирилівку.

Ви дивилися програму » Червона картка «. До побачення.