Що зроблять з мовним законом, щоб він влаштовував всіх

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков анонсував зміни до мовного закону, які враховуватимуть позиції усіх громадян.

Хоча і не уточнив, яких конкретно пунктів це стосується. Зазначив лише, що про введення другої державної мови, окрім української, точно не йдеться. Крім того, спікер виступає проти того, щоб у парламенті виступали російською.

Сам Разумков заявив, що виступає наразі або російською, або українською мовами. Коли він не обіймав посаду спікера, він спілкувався російською – це була його принципова позиція, щоб довести, що російську мову в Україні ніхто не утискає, що немає необхідності в тому, щоб хтось приходив і захищав його права як російськомовного.

Разом з тим Разумков заявив, що треба також враховувати позицію іноземних партнерів, зокрема Венеціанської комісії.

Нагадаємо, це вже не вперше Разумков наголошує на необхідності міняти цей закон. На думку спікера, є проблеми щодо квот на телебаченні та радіо, а також не враховані інтереси людей, що проживають на території України та розмовляють різними мовами.

Про потребу міняти мовне законодавство говорили й інші нардепи. До того ж у Раді вже навіть є зареєстровані законопроекти.

Як повідомляв RabinovichTV , раніше Венеціанська комісія розкритикувала закон України про мову. Українській владі пропонують переглянути закон про державною мовою і підготувати закон про нацменшини.